O blogu

Blog powstał w 2012 roku, na fali mojej wielkiej inspiracji prężnie rozwijającą się wtedy blogosferą podróżniczą. Pomyślałam wtedy – w zasadzie czemu też tego co dzieje się na wyjazdach nie zapisać? Dla znajomych i rodziny, w pierwszej kolejności, by zawsze mieli dostęp do najnowszych wieści z podróży, ale też po to, by pomagać innym, szukającym informacji na temat danych miejsc lub po prostu dla tych, którzy lubią czytać o przygodach. 

Szybko jednak przyszedł wstyd i myśl: kto to wszystko będzie czytał? Moje wyjazdy wydawały mi się zbyt mało barwne, ekscytujące i spektakularne, by mogły wzbudzić zainteresowanie. Punktem odniesienia były zaś dla mnie emocjonujące wyprawy, o których czytałam na innych blogach. Skrzydła opadły, chęci brakło, blog powoli sobie wegetował. Ożywcze podrygi wprawdzie mu się zdarzały, ale… trwały niedługo i z podobnych jak wcześniej pobudek, doprowadzały do klęski.

Ostatecznie w czerwcu 2018 postanowiłam spełnić swoje największe marzenie i wyruszyć w naprawdę długą podróż. Zdałam sobie sprawę, że jeśli nie będę pisać regularnie, to mnóstwo naprawdę niezwykłych chwil przepadnie bezpowrotnie. A blog to najlepsza motywacja, by je uchwycić, zatrzymać, a na dodatek podzielić się w innymi, dając im szansę na odrobinę udziału w tych emocjach. Mam też okazję opowiedzieć o niecodziennych miejscach i dać garść porad tym, którzy też się tam wybierają.

Miło mi, że tu jesteś! Rozgość się i czuj się dobrze! Jeśli masz ochotę, daj znać, co myślisz i czy Ci się podoba. Mam nadzieję, że zostaniesz tu na dłużej.